Fashion.bg » Новини » Лайфстайл хроника
Лайфстайл хроника
Изберете страница: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »
"Галинел" стартира екзотично сафари в Египет - ден четвърти
мното разстояние от „Новото” до „Старото Царство”.... и повярвайте ми, контрастът е огромен! Тук думата „трафик” не съществува, животът е далеч по-умерен и сякаш „на забавен каданс” в сравнение с динамиката на Кайро. Асуан е разположен успоредно по протежението на Нил и предлага невероятно рядка панорама – „тежка” водна маса, свежа палмова растителност и дюни, дюни до където погледът ти спира. Днес по програма ни предстоят снимки в автентични нубийски селища и единственият начин да се придвижим до там са лодки – тук ги наричат fayoum. Как се чувстваме ли?! Страхотно! Плавайки по Нил виждаме антични гробници и храмове, миниатюрни острови, на които всички скали са изсечени под форма на слонове – природата понякога е наистина необяснима! Ако трябва с една дума да опиша животът тук то бих казала – девствен, сякаш времето е спряло хилядолетия назад...
"Галинел" стартира екзотично сафари в Египет - ден трети
Часът е 3:00 през нощта, закусваме и се отправяме към Oasis Baharia, Western Desert. Идеята ни е да снимаме по време на самия изгрев на слънцето, трябва да бъдем час преди това, за да можем да се установим – камери, фотоарапарати, осветление и търпеливо да чакаме точният час... И ето – имаме ги кадрите – слънцето е огнено-червено, пясъците сивкаво-бели, а палмите и растителността около нас – ефектно-свежа.
"Галинел" стартира екзотично сафари в Египет - ден втори
Днес денят ни започна рано, много преди слънчевите лъчи да са изгряли – чака ни продължителен път. Нашата крайна цел днес е да стигнем до Bawiti – истински оазис в сърцето на пустинята. Пътят ни минава през снежнобели пустинни местности, ефектно контрастиращи на криволичещ шосеен път. Сами сме, пътуваме с луксозен микробус и сме придружавани единствено от полицейски кордон. Току-що стигнахме El Fayoum – докъдето погледът ти стига – дюни, дюни... златисти пясъчни дюни. Чувството ли? Свобода! Единственият начин да достигнем локацията, която предварително сме избрали за снимки е... с джип. Нали не си мислите, че случайно избрахме пустинята за заснемане на новата ни лятна колекция?! Разбира се, че не – животински шарки, jungle-стил, спортен ленен дух и туники от 100-ва коприна – за лятото лансираме свобода на духа-свобода на тялото. Няма нищо случайно – място и колекция стават едно цяло!
"Галинел" стартира екзотично сафари в Египет
Току-що кацнахме и по най-бързия начин се придвижваме към Големия Сук – El Kalail Bazar....Трафик, забързана надпревара с времето – градът е жив! Температурите са около 22 градуса, облечени сме лятно, а настроението ни – ваканционно. Пътуваме близо 30 минути и изведнъж – в ляво виждаме Нил – чувството е неописуемо! Не само градът, но и Нил е „оживен” – тук е пълно с пъстро изписани кораби, предлагащи какви ли не забавления и вкусно приготвена риба.
Продължаваме нашето пътуване и след близо час – повярвайте ми, искаше ми се още да продължи, защото това е единствения начин да видиш по-голяма част от този многомилионен град! – El Kalial Bazar – вече сме тук!
Дрехите на Преслава от фотосесията за a’smove ще се продават благотворително
Бившата половинка на дует „Каризма” Миро беше забелязан да флиртува с фолкпевицата Преслава по време на снимки на рекламна фотосесия на a’smove. Оказа се, че той е дошъл специално, за да се види със своята съгражданка, с която дори не са се познавали доскоро. И двамата искрено се забавляваха докато обсъждаха общи познати и места, по които са пели и двамата.
Дни след като издаде най-новия си албум „Не съм ангел”, който е и четвърти самостоятелен албум за кариерата й, красивата брюнетка засне модна фотосесия за реномираната марка.
Радост – новото вдъхновение на a’s
Красивата водеща на предаването „Огледала” – Радост стана лице на модната марка a’s fashion for living за новия пролетно – летен сезон. Тя засне специална фотосесия за известната модна къща, като за целта мястото избрано за снимките - столичият шоурум на Mmobili, се превърна в телевизионно студио.
Избрахме Радост за рекламно лице, защото смятаме, че с енергичността и позитивното си настроение тя най-добре предава смисъла и характера на нашето рекламно послание, коментираха от компанията.
Очаквайте новата приключенска експедиция на „Галинел” и „Он травел”
На 16 февруари, 10-членен екип на „ГАЛИНЕЛ” заминава на Приключенско пътешествие в древен Египет.
Кайро, Асуан , Абу Симбел, Едфу и Луксор са само част от местата, които екипът ще пропътува с 5-звезден круиз по Нил, а златистите пясъци на Нубийската и изключително редките снежно-бели на Сахарската пустиня са локациите, които фотографът Енчо НАЙДЕНОВ е избрал след прецизна селекция за заснемане на новата лятна колекция на марката.
Анна Велева в Япония с бутикови тоалети на Markam Fashion
Анна Велева гостува на сцената на Teruza FT Hall в град Фукушима, Япония. Брилянтното съпрано, което критиката определя като едно от големите открития в оперното изкуство е за трета поредна година в Япония по покана на KUMADA MANAGEMENT и висшето музикално училище във Фукушима.
Посещението на Анна Велева включва майсторски класове на 29 и 30 декември 2007 година и участие в представлението на „Бохеми„ от Джакомо Пучини, което ще се състои на 6 януари /неделя/ от 13.30 часа в Teruza FT Hall. Анна Велева е единствената чуждестранна звезда, поканена да изпълни ролята на Мими, ще й партнира великолепният японски оперен певец Хигучи Татсуджа, една от големите звезди в Япония днес.
Стефан Данаилов ще е орисник на БЕБЕ 2008
Министърът на културата Стефан Данаилов ще е орисник на Първото бебе родено през 2008 година. Тържествената церемония по орисването ще се състои на 27 януари в Централния военен клуб в столицата. Благопожеланията на първият български еврокомисар г-жа Меглена Кунева ще получи Последното бебе за 2007 г. За трета поредна година Тържественото орисване ще бъде последвано от благотворителна вечеря, чиито патрон ще е орисника на БЕБЕ 2008.
Около 250 бебета ще проплачат на 31 декември 2007 г. и на 1 януари 2008 г. според предварително проучване на списание “9 месеца”.
Зорка Първанова: “Новият алманах на Българската мода правилно поставя още по-категоричен акцент върху качествената реализация на младите дизайнери.”
В навечерието на Рождество Христово – на 19 декември т.г. - ще се проведе благотворителната премиера на “Алманах на българската мода 2008” под патронажа на първата дама г-жа Зорка Първанова. Автор и съставител на алманаха е проф.д-р Любомир Стойков, председател на Академията за мода. Събитието ще се състои в Дом 2 на резиденция “Бояна” и по установила се през годините традиция ще бъде с благотворителен характер.
В предварителен търг чрез наддаване ще бъдат разпродадени първите три – официално номерирани и подписани от автора, екземпляра от книгата.
Изберете страница: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »