Fashion.bg » Новини » Модна индустрия

Модна индустрия

< 12345678910 >

Панаир на лукса в Милано

Панаир на лукса в Милано

Второто издание на изложението BEspoke в Милано ще представи бижута и часовници, порцелан и луксозни автомобили, кожени палта и кашмирени блузи, както и вина, и елегантни свещи. Велосипедът, украсен с кристал на "Сваровски", ще се предлага на цена от 4 000 евро. "Това е нещо положително във време, в което пазарът отбелязва спад", заяви Марио Бозели, председател на италианската Камара на модата. "Става дума за поглед към бъдещето, към едно възстановяване, с което ще бъде преодолян моментът на криза", добави той.

подробно ...

Прада с 10% увеличение на поръчките

Прада с 10% увеличение на поръчките

Италианската модна къща Прада скъси с три седмици временното освобождаване от работа на свои служители след като поръчките за сезон пролет-лято 2010 г. са надхвърлили очакванията с 10%, предаде Ройтерс.

Миланската модна къща, чиято дизайнерка Миучия Прада, е считана за пионер в модата, подписа споразумение със служителите преди няколко седмици да постави 250 от тях, работещи във фабрика с 3000 работници, в т. нар. "cassa integrazione", съобщават местните медии. Схемата позволява на италианци, работещи в големи индустриални компании, да бъдат временно да останат по домовете си при намалено заплащане. Временната мярка, която се прилагаше на ротационен принцип, трябваше да трае между четири и шест седмици.

подробно ...

"Хуго Бос" се върна към печалба

 "Хуго Бос" се върна към печалба

Германската компания "Хуго Бос" се върна към печалба през третото тримесечие в резултат на ограничаването на разходите, предаде АФП.

"Хуго Бос" отбеляза чиста печалба от 51,5 милиона евро /76 милиона долара/ през третото тримесечие, съобщи компанията в комюникето, след като през второто тримесечие регистрира чиста загуба от 16 милиона евро. На годишна основа обаче чистата печалба на компанията е намаляла с 25%, а продажбите са регистрирали спад с 16% спрямо третото тримесечие на 2008 г. до 450,4 милиона евро.

подробно ...

"CERRUTI EXCLUSIVE BOUTIQUE" отвори врати

"CERRUTI EXCLUSIVE BOUTIQUE" отвори врати

С грандиозно парти бе отпразнувано откриването на новия "Cerruti Exclusive Boutique", който се намира на бул. "Александър Стамболийски" № 53 в София.

В него се предлагат актуалните колекции на линиите "Cerruti", "Cerruti 1881" и "Cerruti Jeans", дело на дизайнера Жан-Пол Нот.

Специално за откриването на бутика, в България пристигна Ули Ноелкенсмайер - търговски директор на "Cerruti" (Франция).
Присъстващите бяха гостоприемно посрещнати от Лазар Василев, изпълнителен директор на "Трансимпекс" АД, чиято собственост е новия бутик.

подробно ...

110 водещи компании от 13 страни надвиват кризата с красота и шоу в моден фест

110 водещи компании от 13 страни надвиват кризата с красота и шоу в моден фест

110 водещи компании от 13 държави се представят на второто за годината изложение Festival Italiano della Bellezza. Сред тях са световноизвестните модни марки BES – Милано, Rolland – Болоня, Alfaparf-Милано, Clarissa Nails-Рим, Saphir-Рим, Salon Аmbience, Ceriotti-Милано, Bamelux-Бреша, Ro.ial-Прато, Tegor Cosmetics-Испания, DAWA-Италия. Цифрата е внушителна, особено като се има предвид, че се намираме в условия на световна икономическа криза, коментират от “Christian of Roma Group” и Сдружението на българските фризьори. Същият брой участници имаше и на миналогодишното есенно изложение, припомниха те. В Палата 2 гостуват доказани в бранша фирми от Италия, Испания, Гърция, Турция, Полша.

подробно ...

Versace съкращава с четвърт персонала

 Versace съкращава с четвърт персонала

Италианската модна къща Gianni Versace обяви, че ще съкрати с близо една четвърт броя на служителите си, съобщава AFP.

От компанията уточниха, че в рамките на съкращението ще бъдат уволнени 350 от общо 1300 служители. Освен това, заради рецесията, се предвижда цялостна реорганизация на корпоративната структура, в това число закриването на всички бутици на компанията в Япония.

Според експерти на влиятелния The Wall Street Journal, за 2009 г. Versace я очакват загуби в размер на не по-малко от 30 млн. евро. За сравнение, през 2008 г. модната къща имаше печалба от 9 млн. евро, а година по-рано - 1.

подробно ...

"Cerruti" открива бутик в София

"Cerruti" открива бутик в София

Новият "Cerruti Exclusive Boutique"ще отвори врати на 29.10.2009 г. (четвъртък). Той е на три етажа и се простира на площ от 830 кв. м. Характерният за бутиците на "Cerruti" черно-бял интериор, е разчупен от трите нови концептуални цвята на марката: оранжево, светлосиньо и яркочервено. Магазинът е издържан изцяло във френски стил. В него ще се предлагат актуалните колекции на линиите "Cerruti", "Cerruti 1881" и "Cerruti Jeans", дело на дизайнера Жан-Пол Нот. Специално за откриването на бутика, в България ще пристигне Ули Ноелкенсмайер - търговски директор на "Cerruti" (Франция). По време на събитието ще бъдат представени мъжки и дамски модели от колекция есен-зима 2009/2010 на линиите "Cerruti" и "Cerruti 1881".

подробно ...

Издателят на Vogue спира четири списания

Издателят на Vogue спира четири списания

Американската издателска къща Conde Nast, в чието портфолио влиза и брандът Vogue, обяви закриването на четири от своите списания, съобщава Ройтерс.

Сред заглавията, които няма повече да излизат, е и най-старото списание за храна в САЩ Gourmet, което е със 68-годишна история. През 2008 г. тиражът му бе 980 000 копия, но заради кризата през настоящата година той рязко спадна, а оттам и приходите от реклама. Поради същите причини спират да излизат и списанията за младоженци Modern Bride и Elegant Bride, както и Cookie.

подробно ...

Версаче затвори трите си бутика в Япония

Версаче затвори трите си бутика в Япония

Италианската модна марка Версаче затвори неотдавна трите си бутика в Япония заради цялостно преосмисляне на стратегията си и търси нови места, за да отвори поне един магазин през 2010 г., съобщи компанията, цитирана от АФП.

"След назначаването на новия генерален директор Джан Джакомо Ферарис беше преразгледана цялата стратегия на Версаче", пише компанията в комюнике. "Бутиците в Япония вече не отговарят на имиджа на марката и компанията счете, че е по-изгодно да ги затвори и да тръгне от добри основи, за да започне да търси активно и агресивно по-адаптирани нови места и канали за разпространение", пише Версаче.

подробно ...

18 години Денил

18 години Денил

Много или малко са 18 години? За толкова време едно дете изминава пътя от утробата до университета. За една национална история обаче това е кратък период. Но дори времето може да бъде субективно понятие – зависи как е оползотворено: 18 години бяха достатъчни, за да превърнат Денил от идея в легенда.

В началото Денил е малък производител на мъжки ризи. По-късно започва да произвежда всичко за мъжкия гардероб. След това разширява още фокуса си и става лайфстайл бранд. Днес Денил вече не е само мода, но и начин на поведение, на мислене, на действие.

подробно ...

< 12345678910 >