Представиха първата професионална козметика за коса, която не използва шампоан в процеса на боядисване
Днес в Гранд хотел София се състоя официалното представяне на уникалната нова професионална козметика за коса Aloxxi. Тя е творение на Джордж Шефър, създател на най-наложената и качествена марка за маникюр, ноктопластика и педикюр – OPI. Представянето се прави в България, в синхрон с премиерата на марката по света, като негов инициатор е компанията „Естетика 10”, официален представител на Aloxxi за България.
Знаете ли, че… (малко любопитна информация за цветовете във Вашата коса)
Цветовете, близки един до друг в кръга засилват нюансите, а тези, срещуположни един на друг ги неутрализират.
Цветовете могат да са топли или студени в зависимост от пропорциите на основните цветове, който се използват: синьо, червено и жълто.
Синьото е най-тъмната и доминантна студена основа. Тя е първият цветови пигмент, който се поставя, но също и първият, с който се изсветлява косата. Прибавяйки синьо към формулата можете да създадете дълбочина на цвета.
Червеното е средно топла, динамична основа. При добавяне към формулата добавя плътност на цвета.
Жълтото е най-светлата основа. При добавяне в сместа придава яркост.
Здравата коса приема топлите нюанси: червено, оранжево и жълто, и отхвърля студените: синьо и виолетово.
Увредената коса пък приема студените нюанси: синьо и виолетово, и отхвърля топлите: червено, оранжево и жълто.
Моделите, които преставиха Aloxxi на събитието, са най-новото поколение, лансирано от модна агенция Visages. Прическите са правени в салон „Reflet” от самия Роберт Сийбърт – трейнинг директор в Aloxxi. Тоалетите на моделите на вечерното представяне днес ще бъдат от модна къща „Рошавата гарга” с официални рокли на френската марка SAGAIE, а маникюрът им е правен с OPI.
Aloxxi ще предлага няколко линии – „Chroma“ /амонячна крем боя/, „Tones“ /безамонячна боя/, „Lighteners“ /изсветлители/, специфични смеси и специални продукти за поддръжка на косата и цвета. Всички продукти са създадени с грижа за косата и практически не я увреждат - произведени са на растителна основа, не съдържат сулфати, парабени и натриев хлорид и се отличават с богата на хранителни вещества смес от десет основни антиоксиданта, за да помогнат за защитата на цвета и да възвърнат младежката жизненост на косата.
Уникални по рода си са групите от продукти ColourPrime&ColourLock и Renew. Специалните продукти ColourPrime&ColourLock се използват само за боядисване. Първият се нанася преди оцветяването на косата и е мултифункционален щадящ почистващ продукт на растителна основа, който намалява чувствителността на скалпа, изравнява пропускливостта, прави цвета равномерен и удължава неговата трайност. Нанася се върху косата преди боята, за оптимално проникване и устойчивост на цвета. Дори отмиването му не е задължително. Вторият се използва за запечатване на цвета след боядисване. Освен че почиства и подобрява състоянието на косъма, той балансира киселинността, затваря кутикулите и едновременно с това неутрализира остатъчния прекис от изсветлителя. Патентована комбинация от 10 антиоксиданта, която защитава цвета и възстановява жизнеността на косата. И двата продукта могат да се използват при третирането на всякакъв вид коси.
Серията Renew съдържа 3 продукта – маска за боядисана коса, изключителен реконструктор и заздравител за кератинова терапия. Маската е комбинация от екзотичното масло Ший (Shea) и маслото Капуаку (Cupuacu) прониква бързо в косъма, хидратира и заздравява изсушената коса. Тя е патентованата комбинация от 10 антиоксиданта защитава косата и помага за възстановяване жизнеността на косата. Реконструкторът възстановява и заздравява силно увредена коса. Формулата създава вътрешна решетка в силно увредената коса като възстановява нейната цялост, прави я мека, лесна за разресване и й придава блясък. Заздравителят възстановява намалелия протеин в изтощената коса. Това е уникална по рода си комбинация от протеини с важно значение. Кератинът, овесът и пшеницата възстановяват жизнеността, блясъка и гъвкавостта на косата. Той също съдържа патентованата комбинация от 10 антиоксиданта като допринася за защитата на косата, подпомага нейното възстановяване допринася за нейната жизненост.
30.09.2011 12:54 - Александър Иванов
Уважаеми колеги,
като мениджър, работещ в сферата на професионалната индустрия за красота повече от 16 години, 8 от които - в САЩ, Германия, Англия и Близкия Изток, и то в сферата на професионланата грижа за косата, бих искал да се възползвам от правото на отговор и някои коментари по статията ви.
Желанието ми за включване тук е преди всичко продиктувано от видно непрофесионалният стил на подготовка и написване на горният материал, както и някои крайно грешни твърдения, които (умишлено, или не) въвеждат в тотална заблуда потребителите на професионална козметика за коси.
Нека като начало изясним изясним някои факти:
1. Всеизвестна за България е ниската култура на потребление на крайния клиент - повечето крайни клиенти имат затруднение да различават ниско/средно/високо/селективно качество на козметиката.
2. Поради липсата на маркетингов/рекламен и ПР криейтив, дори най-ниския клас козметика в България се налага като "Най-доброто".
3. На "мръсни" коси НИЩО не се прави в професионалното фризьорство, защото единственото, което може да се постигне е те да бъдат само допълнително "изцапани".
4. Алокси, при все нашето уважение, НЕ е нито първата марка, нито единствената, която НЕ използва шампоан в процеса на боядисване.
5. Няма термин "Пропускливост" във фризьорството - порьозност е правилната думичка, приета и като термин и тя има доста по-богато значение от просто способността на косъма да "пропуска".
6. Единственият 100% безпогрешен критерий за определяне на класа/качеството на козметика за коса е крайно непознатият у нас MWS индекс (Mollecular Weight & Size) - молекулярно тегло и обем на съставките. Ако вземете за пример САЩ - един търговец, отивайки в даден салон там, за да презентира нов продукт, първият въпрос, който професионалистите ще му зададат е именно какъв е MWS индекса.
7. Оцветяването (боядисването) на косата УВРЕЖДА косъма БЕЗ изключение коя и колко точно скъпа е марката бои. Просто колкото по-качествена е "боята", толкова това увреждане ще е по-малко. Досегът на косъма до водороден прекис, амоняк, моноетаноламин, диетаноламин, триетаноламин, фенилендиамин, PPG и други подобни съставки имат сериозно увреждащо действие. ФАКТ.
И така, за работата на мръсни коси - ВСЕКИ професионалист в бранша би следвало много да си изкриви душата, ако каже, че работата върху мръсни (неизмити) коси е признак на професионализъм и дава добри резултати. Тук няма да се впускам в обяснения каква точно е ролята на шампоана, но включително системата на Алокси почиства косъма преди оцветяване. Независимо каква думичка се използва. За почистващ продукт, който почиства, но не се отмива - дори няма да коментирам, но това събуди усмивките ни. Тук не е мястото да обясняваме защо косъмът трябва да е почистен и с изравнена порьозност ПРЕДИ боядисване (оцветяване). НО, не ПРЕДИ, а какво се случава след оцветяване е също толкова важно. Научно доказан по безпорен начин е фактът, че шампоанирането веднага след боядисване "изважда" до 50% от вече депозирания цвят. За това ще ви направи впечатление, че във висшия клас професионални бои за коса шампоанирането след боядисване отсъства като процес. За това и боите са формулирани на базата на растителни, есенциални масла, а не на базата на вакси (били те и натурални). Алокси шампоанира ли след оцветяване (вие си отговорете на този въпрос)?
Съставките и отново MWS - за съжаление, малко хора у нас знаят, че не е важно какво съдържа даден продукт, а именно големината и теглото на молекулите на тези съставки. И да искаме, няма как да вкараме футболна топка в чаша от кафе, нали? Ето, това се случва и с косъма. Съставки с молекулярен индекс >1500 нямат абсолютно никакво влияние върху косъма, ако ще и да идват от Марс. Защото те дори не могат да се "закрепят" върху най-външния кутикулен слой, камо ли да проникнат навътре, към кортекса. По същият начин - ако вие си "стриете" едно хапче витамин "С" върху косата, това ще й помогне ли? Разбира се, че не. Просто нашият организъм не познава тази съставка, поднесена му по този начин. Но повечето от производителите, произвеждащи нисък клас козметика, която маркетингово се опитват да наложат като "най-доброто" "случайно" пропускат да посочат MWS индексите си на опаковките.
--== Относно съставките:
* масло от Ший (хидратиращ компонент от нисък клас, с изявено омазняващо действие, познат като най-трудно разграждащата се естествена мазнина). Съставка, позната още като един от най-евтините хидратанти в козметичната индустрия. Масово разпространена в мас-маркет и ниския професионален клас козметика.
* екстракт от овес (съставка за обем от нисък клас, която има свойството да поема количество вода, което е в пъти по-голямо от собственото тегло на овеса) придаваща чисто козметичен ефект (обем), но няма никакво въздействие нито върху здравето, нито върху трайно подобряване състоянието на косъма.
* Екстракт от пшеница - въглехидратен компонент, за който се предполага, че би следвало да има подхранващо действие върху кортекса... стига обаче да може да стигне до там (да проникне през кутикулния слой). Но, дори и да проникне - няма почти никакво значение. Косъмът е структура, съставена от кератинов ПРОТЕИН (изграден от 19 аминокиселини, но това е дълга тема). За да се синтезира този протеин (по естествен или изкуствен път) са нужни БЕЛТЪЧИНИ, а не въглехидрати.
Белтъчини->Протеин->Аминокиселини, но нека спрем с химията - не е тук мястото за това. Казано с други думи - екстрактът от пшеница е 99.99% маркетинг.
Нека спрем и със съставките до тук.
А, относно това дали Aloxxi е първата и единствена марка, която НЕ използва шампоан в процеса на боядисване, ние ГОРЕЩО ви препоръчваме преди да пишете (по-точно и видно - преписвате) такива неща, да се подготвите по-добре - какво да кажем тогава за JOICO (собственост на Shiseido, най-старият козметичен концерн в света - "само" 135 год.), която присъства отдавна на Българския пазар? Какво да кажем за AVEDA, за NEXXUS? Всички те от десетилетия НЕ шампоанират след боядисване. Но и не работят на мръсни коси :)
Ние, чисто колегиално, ви препоръчваме да подготвяте малко по-добре кадрите, които "списват" професионалните ви статии.
Защото иначе заприличва на ПР-ът на Дачия, който казва, че те са измислили дизеловият двигател, а от Мерцедес повдигнали рамене и казали "Ами, добре, ние тогава не знаем какво да кажем, защото от 120 години вграждаме дизелови агрегати в нашите автомобили".
Нека просто бъдем лоялни към нашите клиенти - фризьорите и крайния клиент, нека спрем със спекулациите и нека използваме МНОГО внимателно думичките "Единствени" НАЙ-добри, Първи и прочее. И най-вече - нека се фокусираме върху изграждането на добри маркетингови кадри, които наистина позиционират продуктите ни където им е мястото.
С приятелски и колегиален поздрав, Александър Иванов
30.09.2011 13:05 - Алекс
А коментарите се трият, защото...? :-) на г-жа Боршукова няма да й харесат ли... Ех, България...
30.09.2011 13:51 - редактор
Благодаря за коментара. Съгласна съм, че трябва да се избягват определения като "най" и "първи". В случая сме били подведени. Коментарите не се трият, а се одобряват когато ги прегледаме. Само вие виждате коментара си веднага след като го публикувате. Ще се радваме ако посещавате нашия сайт и коментирате професионално по темата.
30.09.2011 14:23 - ITpro100
Браво, Много професионално. Имам предвид коментара след статията. Кой ще ми обясни каква е разликата между професионалната боя за коса и обикновената - мога ли аз да ползвам професионална боя за коса в домашни условия спазвайки технологията за полагане?
30.09.2011 15:56 - Maca
Здравейте! Това ако не е "злостна критика"... Да не говорим, че коментарът е твърде професионален за публиката тук... Чета сайта с удоволствие и като видях, че създателят на OPI пуска и марка козметика за коса, много се зарадвах. Но меракът ми бе прерязан от този излишно дълъг коментар, защото типично по български, плюем всичко ново - докато не се убедим, че наистина е добро. Засегнах се от думите, че българският клиент бил непросветен - това си е чиста обида, която не зная какво прави на вашия сайт. Господинът си е излял гнева на публикацията - може би има лични мотиви? Или работи с конкурентна марка и иска да и навреди? Ползвам OPI от години и това наистина е най-наложената марка сред маникюристите, продуктите им са на много високо ниво. Аз не съм фризьор - обикновен клиент съм, но съм наясно какво означава професионална козметика за коса - близо е до акъла, че с нея се работи само в салоните... от професионалисти и затова се казва така. Колкото до шампоана - не виждам никъде в текста да се споменават мръсни коси. Едва ли някой клиент, който ходи да си прави косата в салон ще отиде с мръсна коса... И един въпрос - Господине, след като сте толкова запознат, защо споменавайки NEXXUS не сте си направили труда да проучите откъде идва Aloxxi? Защото лично аз се постарах да науча повече за марката още след като прочетох анонса тук.
30.09.2011 20:25 - любомир петров
Откога човек, разработвал лак за нокти започна да разработва боя за коса. Приликата им е поразителна, както между стол и електрически стол. ОМРЪЗНА ми да слушам за поредната най-добра марка, стъпила на пазара и работеща по революционна технология, задължително най- щадящата и дори полезна за косата. Хора осъзнайте се, няма производител, който да каже за продуктите си нещо лошо, но инсинуациите вече стават много. Относно тази световно неизвестна марка бих отбелязал че най-важното в едно начало е доброто впечатление, сменете си подхода и не работете с полуистини. Обиждате себе си.
10.08.2016 18:07 - Eva Georgieva
Адмирации г-н Александров, ако има повече образовани личности, като вас във всяка сфера, то със сигурност ще има и по-образовани потребители, защото липсата на компетентност в българския потребител е факт. На мен пък ми писна да чета статии на бездарни драскачи (не визирам горната, а попринцип), така че включването е доста нужно! Пропуснах да кажа, че ми писна и да ползвам скъпи боклуци с които е залят пазара!
09.04.2017 21:36 - николай николов
Невиждам какви са притесненията нали има olaplex :)))))))))
10.04.2017 06:41 - николай николов
А и това за joico може да го обяснявате на някои други шматки за малката молекула на боята. Има ли амоняк в боята Има Колко е ph на амоняка 12 така че с теш измишлотини За мега яката марка ги оставрте всичко е едно и също Бизнес Я махни амоняка и чакай да ти покрие joicoto ти бели коси
Добавете вашия коментар към статията
Моля пишете на кирилица и с малки букви