
Бразилската топ манекенка Жизел Бюндхен за трета поредна година оглави
класацията на сп. "Фобс" на най-скъпоплатените модели в света.
Тя е заработила впечатляващите 25 милиона долара от юни 2008 до юни 2009
г. Жизел обаче също е станала жертва на световната икономическа криза, като
е спечелила с 10 милиона долара по-малко от предишната финансова година. 28-годишната
кралица на модния подиум все още има доходоносни договири с модните марки Версаче,
Диор, джинсите Тру Рилиджън и часовниците Ебел. Освен това Бюндхен има и своя
успешна линия обувки. На второ място в класацията на "Форбс" е Хайди Клум с 16 милиона долара. Тя е спечелила с 2 милиона долара повече спрямо
предишната финансова година.









