Fashion.bg » Новини » Тенденции

Тенденции

< 12345678910 >

Стилът сафари доказва, че е непреходен

 Стилът сафари доказва, че е непреходен

Ако има моден стил, който всяка година се "повтаря" независимо от модните тенденции, това е сафарито - дизайнерите не могат да устоят на изкушението да се представят с якета, сандали от естествена кожа, чанти с щампи от животинския свят и типични аксесоари като гердани и колиета, пише сп. "Воуг".

Тази година не прави изключение. Стилът сафари е лайтмотив за компанията "Луи Вюитон", която е внесла елементи от този стил в колекциите от категория лукс.

подробно ...

Пролет-лято 2009 сезонът на клиновете

Пролет-лято 2009 сезонът на клиновете

Дължините на клиновете модерни през сезон пролет-лято 2009 са: дълъг клин до кокалчето, клин с дължина 7/8 и особено подходящите за лятото къси клинове или клинове до коляното.

Клинът, хита на 80-те триумфално се завърна на модния подиум още през миналата година. Той е и една от тенденциите за новия сезон пролет-лято 2009.

Клиновете са удобни и практични. Подходящи са както за ежедневието, така и за по-специален повод в комбинация с атрактивна горна дреха.

подробно ...

Градът на модата препоръчва ярки тонове

 Градът на модата препоръчва ярки тонове

Парижката седмица на висша мода есен 2009 г. събра всички известни дизайнери. Те предложиха колекции от които може да се открие какво трябва да имаме в гардероба.

Живанши, Кристиан Лакроа, Карл Лагерфелд и много други препоръчват романтични рокли и големи бижута. От своя страна Джон Галиано пък казва, че интензивните цветове отново са "ин".

подробно ...

Българската мода силно впечатли Рим

Българската мода силно впечатли Рим

В две поредни статии ще ви представим колекциите на дизайнерите и модните къщи, които участваха в Деня на българската мода в Рим. Заключителната вечер, посветена на българския моден дизайн, бе организирана от г-жа Жана Яковлева – председател на българо-италианската културна асоциация “Феникс” и проф. Любомир Стойков, председател на Академията за мода. Проектът е крупен резултат от усилията на община София и община Рим за българо-италиански културен обмен и сътрудничество.

В градините на замъка “Сант Анджело”, където се проведе и премиерата на новата книга на проф. Любомир Стойков “Световната мода. Трета част: Италия”, присъстваха стотици италиански гости, журналисти и модни спецове, както и много българи.

подробно ...

Майстори-коафьори показаха тенденциите в абитуриентските прически

Майстори-коафьори показаха тенденциите в абитуриентските прически

Много чар и пролетно настроение очакваха всички, решили да посетят на празника Цветница зала 3 на НДК в столицата, за да станат част от форум "Абитуриентска мода 2009 - прически и облекла". Традиционният пролетен технически семинар на "Интеркоафюр-България" и Националното сдружение на фризьорите премина тази година при огромен интерес, като бе посетен от над 1000 души. Фризьори, родители и бъдещи абитуриенти от цялата страна проследиха с голямо внимание майсторското шоу на едни от най-добрите фризьори у нас, които показаха последните тенденции в официалните прически.

подробно ...

Зимна шапка за дамите

Зимна шапка за дамите

Световноизвестният португалски дизайнер Луис Онофр събра целият елит на страната по време на дефилето си в северната част на страната в "Нова вила в Гая".

Португалецът показа последната си колекция за предстоящия сезон Есен-Зима 2009/10. За следващия сезон Луис Онофр предлага задължителна зимна шапка за дамите.

подробно ...

Цветните дънки са на мода в Италия

Цветните дънки са на мода в Италия

Цветните дънки, които бяха на мода през 90-те години, пак се връщат на сцената, обявиха италианските експерти по стил.

Лилави, розови, червени дънки ще залеят магазини и бутици, поставяйки началото на новия им Ренесанс. Всички цветове, с изключение на класическия мастилен цвят, ще се носят през следващия есенно-зимен сезон. В крак с новата мода влезе дори класическата за дънките линия 500 на Levi's. Тя също представи цветни дънкови колекции в червено, зелено, жълто, тъмно синьо, лилаво и бяло.

подробно ...

Модните тенденции за пролет-лято 2009 според Аристон С

Модните тенденции за пролет-лято 2009 според Аристон С

В търговската мрежа на Аристон С може да откриете новата пролетно-лятна колекция на водещата българска модна къща. Новите концепции на компанията са насочени към съвременната, авантюристична и елегантна жена, която желае да се открои чрез елегантност и минимилизъм. Основните линии за модната къща са ретрото чрез черни и бели цветове с добавен сив графит, синьото като символ на дълбочината на океана, зеленото като израз на чистота и природа и златното като израз на пясъка и роматничността.

Акценти в a’smove са многообразието от цветове и източните мотиви, а в a’s fashion for living – авантюризмът чрез трите линии: „Кино”, “Африка” и „Сен Тропе”.

подробно ...

Прически за празника

Прически за празника

На Международен семинар на прическата и красотата най-изявените фризьори от „Интеркоафюр – България” показаха пред събралото се множество официални прически, подходящи за новогодишните празници.

Официалните прически, които бяха представени както от страна на професионалистите от салони „Стилист Капанов” и организацията „Интеркоафюр – България”, така и от чуждестранните гости, следваха последните модни тенденции. Линията се отличава с особена лекота, въздушност и непринуденост, дори и при по-екстравагантните решения.

подробно ...

Симфония в бяло

Симфония в бяло

Незасимо от студените дни през зимата, красотата на булчинските рокли се крие в ефирните материи, женствено откритите рамене и вдъхновението за повече красота и романтика на празника.

Вечно модерната класическа бяла рокля завладява модните подиуми. Водещите световни дизайнери отново обръщат поглед към бялото и го налагат през зимния сезон 2008-2009.

Индивидуалността се крие в детайлите. Дълги или къси, роклите са щедро декорирани с кристали, мъниста и пайети.

подробно ...

< 12345678910 >