РУМЕН ОВЧАРОВ ЩЕ БЪДЕ ПАТРОН
НА “ДНИ НА БЪЛГАРСКАТА МОДА РУСЕ 2006”

Галина Кондова

Броени часове остават до началото на “Дни на българската мода Русе 2006”, които ще се проведат на 23 и 24 септември в крайдунавския град. Както вече писахме, те се организират от Община Русе, Академията за мода, Областна администрация - Русе и Браншови съюз на производителите от леката промишленост – Русе.

Събитието е пропито от духа на евроинтеграцията и се посвещава на предстоящото членство на България в ЕС.

Лично Румен Овчаров – министър на икономиката и енергетиката ще бъде почетен патрон и на 24 септември ще участва в церемонията по връчването на наградите за моден бизнес и предприемачество “Моден Меркурий 2006”.

Сред официалните лица, които ще присъстват са още Мария Димова – областен управител на Област Русе, инж. Божидар Йотов – кмет на Община Русе, доц. д-р Любомир Стойков – председател на Академията за мода, Донка Ганева – председател на Академията за мода, Магдалена Стоянова – председател на УС на Браншовия съюз на производителите от леката промишленост – Русе, както и множество видни представители на русенския политически, бизнес и културен елит.

Четири са категориите, които очакват своите носители: “Моден бизнес и високо качество в производството на българско облекло”; “Високо качество и развитие на бизнеса с оборудване и материали за модната индустрия”; “Уникален принос в развитието на модния бизнес по света”; “Най-успешен бизнес и представителство на чуждестранни модни марки у нас”. Ще бъде присъдена още една награда – за колективен принос към българската модна индустрия.

През втория ден ще се проведе теоретико-практическа конференция на тема “Производствени и търговски практики в модния бизнес”. Сред лекторите са г-н Щраубе - “Мениджмънтът в съвременните конфекционни предприятия”, Роберт Александрийски – “Модната индустрия и потребителите, да се запознаем” и др. Двете вечери ще бъдат ознаменувани с красиви и ефектни ревюта във вид на импозантно мултимедийно шоу.

Със свои колекции ще се представят най-добрите български модни къщи и дизайнери. Сред тях са миналогодишните носители на наградата “Моден Меркурий” - “Ирида”, “Квят”, “Мирó”, световните гиганти “Триумф Интернационал” и “Бенетон”, отличените със “Златна игла” на Академията за мода Виргиния Здравкова за “Виргиния ателие”, Албена Александрова, “Тани”, както и “Арда”, “Маркам”, “Оптима”, “Аура фешън”, “Магик”, “Антоан Вил”, “Грънчаров и син”, “Дунавска коприна”, “Джи Ес Ти”, “Мод Мари”, “Съгласие”, “Квалитет”, Венета Василева, “Лунен камък” и др.

Гостите на спектакъла ще имат възможност да се насладят и на изпълненията на дует “Ритон”, Русенската филхармония, както и на “Джаз формация – Русе”.

В събитието ще вземат участие едни от най-известните топмодели на България, сред които Маги Желязкова, Боряна Шехтова, Катя Дюлгерова, както и Зара от “Биг Брадър”и др.

Снимки:

  1. Наградата “Моден Меркурий”.

  2. Модел на “Квят”.
    Фото: © Самуил Милев

  3. Модел на “Ирида”
    Фото: © Архив модна къща “Ирида”

  4. Модел на “Триумф Интернационал”
    Фото: © Архив “Триумф Интернационал”

  5. Модел на “Мирó”.
    Фото: © Виктор Райков