Жени Живкова разкри формулата на елегантността

* Вталяване на връхните дрехи, лъскави материи, миксиране на форми, тъкани и цветове предлага на дамите модна къща «Жени стил»

Галина Кондова

Класика и екстравагантност са новите измерения на елегантността през студения сезон, според дизайнерката Евгения Живкова. На стилно ревю в НДК тя представи новата си колекция есен-зима 2008-2009 за “Жени стил”.

Жени Живкова разкри формулата на елегантносттаЖени Живкова разкри формулата на елегантността

Сред присъстващите гости на ревюто бяха Н. Пр. Стефано Бенацо – посланик на Италия в България, Н. Пр. Цунехару Такеда – посланик на Япония в България, Н. Пр. Елман Зейналов - посланик на Азербайджан в България, народните представители Весела Драганова, Деница Димитрова, Теодора Дренска, Иво Атанасов, както и проф. д-р Любомир Стойков, Донка Ганева, Светлана Шаренкова, Цветанка Калфин, банкерът Иван Радев, Павел и Едита Цветкови, дизайнерките Албена Александрова, Мария Недкова, Жана Жекова. Ревюто изгледаха и Валя Войкова, Адриана Цанева, Олга Ускова, Мирослава Цанева, Рени Манджукова, Красимира Праматарска, Елза Вачкова, Лили Несторова Мария Бисерова и др. На модния подиум се изявиха едни от водещите топмодели на “Визаж модел груп”. Прическите бяха дело на екип на Тодор Тошев, а гримът сътвори екипът на Кирил Чалъков.

Жени Живкова разкри формулата на елегантносттаЖени Живкова разкри формулата на елегантността

Колекцията е съставена от 60 облекла, разпределени в различни взаимно свързани теми. Силуетът включва къси вталени сака с по-малки ревери в деколте, затворени сака (без ревери) с обемни яки в деколте. Роклите са с разнообразни кройки, някои са прави с различни вграждания на дантели и други материи, с ефектни срязвания и гарнитури. Други модели на роклите са с плохи и чупки. Характерно при саката и роклите са наборите и чупките в горната част на ръкавите. Те са с различни дължини – актуални са три-четвъртите ръкави, които завършват с маншет.

Жени Живкова разкри формулата на елегантносттаЖени Живкова разкри формулата на елегантността

За блузите са характерни връзките, които се връзват около врата и в края на маншета. Интересни са моделите с къдри и жаба зашити по борда.
Панталоните са тип „цигара” – прави и тесни. Дължината им варира от средата на прасеца до нормалната. Актуални са също обемните панталони, наподобяващи шалвари, придружени с много набори и чупки.

ВИДЕО:
Евгения Живкова за колекцията си есен-зима 2008/2009

Снимки: © Васил Къркеланов

Чети повече във Fashion Lifestyle Magazine